Mózg to „centralny punkt dowodzenia” Twoim ciałem – najważniejsza część ośrodkowego układu nerwowego. To on zarządza wszystkimi procesami, które zachodzą w organizmie i sprawia, że możesz oddychać, poruszać się czy myśleć. Waży średnio 1350 g i jest zbudowany z miliardów komórek nerwowych. Za sprawną komunikację między neuronami, a więc poprawne przenoszenie impulsów nerwowych między nimi, są odpowiedzialne ich wypustki, czyli dendryty i aksony oraz synapsy, stanowiące połączenia pomiędzy komórkami nerwowymi. Prawidłowość procesów biochemicznych, które się tam odbywają, jest uzależniona m.in. od właściwego poziomu elektrolitów.Elektrolity są wodnymi roztworami jonów – posiadają więc ładunek elektryczny. Dlatego odgrywają tak istotną rolę dla prawidłowej pracy Twojego mózgu – to one wpływają na przewodzenie impulsów nerwowych (czyli elektrycznych) między neuronami. Kluczowe dla mózgu są takie elektrolity jak: potasmagnez oraz sód. Prąd elektryczny, który jest generowany przy ich udziale, wpływa na pracę całego układu nerwowego4, 5 .

Pamiętaj, że mózg jest odpowiedzialny za koordynację pracy wszystkich układów w Twoim organizmie. Dlatego tak ważne jest, aby funkcjonował właściwie. Dla prawidłowego działania mózgu potrzebne są elektrolity, o które należy zadbać. W przypadku, gdy zróżnicowana dieta nie dostarcza ich w wystarczającym stopniu warto zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu i suplementację elektrolitów.

4 Magnez pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i mięśni oraz utrzymaniu równowagi elektrolitowej. Przyczynia się do prawidłowego metabolizmu energetycznego oraz zmniejszenia zmęczenia. 5 Potas pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni, w tym serca, utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi i pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego.