Mięśnie są czynnym elementem narządów ruchu. To dzięki ich pracy możesz oddychać, uśmiechać się, machać ręką czy biegać. Dają Ci jednak nie tylko możliwość poruszania się – sprawiają, że każda komórka Twojego ciała otrzymuje tlen oraz substancje odżywcze. Dlaczego? Ponieważ najważniejszym mięśniem jest serce. To również dlatego tak ważne jest, aby zadbać o właściwe odżywienie mięśni i zapewnić im warunki do prawidłowej pracy.

Uciążliwe skurcze mięśni? Problemy z koordynacją ruchów? Osłabienie? Kluczową rolę dla pracy Twoich mięśni odgrywają dwa z nich: potas oraz magnez. To one1,  :

  • magnez pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, wpływa na prawidłową pracę mięśni w tym serca i na funkcjonowanie układu nerwowego. Wspiera także funkcje psychologiczne i poznawcze. Pełni ważną rolę w zmniejszaniu uczucie zmęczenia.
  • potas pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia tętniczego krwi, wspomaga właściwe przewodzenie impulsów przez układ nerwowy oraz prawidłowe działanie mięśni.

Jak uzupełnić elektrolity? Przede wszystkim zadbaj o prawidłowe nawodnienie organizmu i zdrowo zbilansowaną dietę. Wsparcie zapewni Ci również nowoczesna suplementacja. 


1 Magnez pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i mięśni oraz utrzymaniu równowagi elektrolitowej. Przyczynia się do prawidłowego metabolizmu energetycznego oraz zmniejszenia zmęczenia. 2 Potas pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni, w tym serca, utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi i pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego.