Mózg jest „centrum dowodzenia” Twoim ciałem. To on steruje pracą wszystkich Twoich narządów, a także odpowiada za to, jak postrzegasz świat, który Cię otacza. Od jego prawidłowej pracy zależy, jak szybko przyswajasz informacje oraz jak sprawnie je przetwarzasz. Aby Twój „wewnętrzny komputer” działał bez zarzutów, musisz go odpowiednio odżywić. Jego prawidłową pracę wspomagają na przykład elektrolity. Problemy z pamięcią i koncentracją dotykają wielu osób. Są kłopotliwe nie tylko dla uczniów i studentów, którym zależy na jak najszybszym przyswojeniu informacji do egzaminu. Od prawidłowego przebiegu tych elementarnych procesów poznawczych zależy Twoje samopoczucie, sprawność wykonywania zadań, a nawet bezpieczeństwo. Jeśli zastanawiasz się, co na pamięć i koncentrację pomoże Ci najskuteczniej, odpowiedź jest prosta. Przede wszystkim upewnij się, że Twój organizm jest prawidłowo nawodniony, a co za tym idzie, że nie brakuje mu elektrolitów.

Co na pamięć i koncentrację? Elektrolity

Elektrolity są wodnymi roztworami jonów, w związku z czym mają ładunek elektryczny. To właśnie dlatego te substancje – a zwłaszcza potas i sód – wspomagają pracę Twojego układu nerwowego. To one wspierają prawidłowe przewodzenie impulsów elektrycznych między komórkami nerwowymi, a co za tym idzie – niezaburzoną komunikację pomiędzy komórkami Twojego organizmu. Pamiętaj, że Twój mózg składa się z ponad 100 mld neuronów! Zrozumiałe jest więc, że nawet niewielkie niedobory niezbędnych mu składników mogą doprowadzić do pogorszenia się jakości jego pracy. Elektrolity dostarczasz przede wszystkim z wodą. Dlatego, gdy się odwodnisz, ich poziom również spada. Co dzieje się, gdy mózg przestaje pracować na najwyższych obrotach? Odczuwasz zmęczenie oraz masz problemy z przyswajaniem nowych informacji, ich przetwarzaniem i zapamiętywaniem na dłużej. Możesz również znacznie wolniej niż zazwyczaj reagować na bodźce, a także mieć problemy z koordynacją ruchową. Pamiętaj również, że utrzymanie właściwego poziomu magnezu, potasu, sodu oraz chlorków wspomaga również prawidłową pracę mięśni (pojawiają się m.in. skurcze), serca, a także proces zasypiania.

Wspomóż pracę swojego mózgu, sięgając po elektrolity

Jeśli potrzebujesz nawodnienia, spadek poziomu elektrolitów  często pojawia się niepostrzeżenie. Gdy odczuwasz już suchość w ustach, a kolor Twojego moczu zmienił się na ciemniejszy, możesz spodziewać się, że już wkrótce pojawią się też problemy z koncentracją. Zareaguj szybko i sprytnie. Najprostszym sposobem na przywrócenie prawidłowego poziomu nawodnienia i wsparcie przewodzenia impulsów elektrycznych w mózgu jest sięgnięcie po elektrolity. Elektrolity takie jak magnez wspomagają:

  • przebieg elementarnych procesów poznawczych w Twoim mózgu,
  • proces zapamiętywania nowych informacji,
  • 30Twoją koncentrację.

Dostarczysz ich, sięgając po Oryal. Wystarczy rozpuścić go w wodzie i wypić, aby przywrócić równowagę elektrolitową.