Zastanawiasz się, co jest dobre na pamięć i koncentrację? Magnez, to jeden z kluczowych elektrolitów wpływających na funkcjonowanie układu nerwowego Twojego organizmu1 . Zadbaj więc, aby dostarczyć mu magnez we właściwej ilości. Najważniejsze działanie magnezu polega na1 :

  • wspomaganiu procesu przewodzenia impulsów elektrycznych między komórkami nerwowymi – prawidłowy przebieg transmisji impulsów nerwowych warunkuje m.in. prawidłową pracę mózgu, a co za tym idzie – wpływa na przewodzenie impulsów nerwowych do wszystkich narządów Twojego ciała,
  • wspieraniu prawidłowej pracy układu mięśniowego – jony magnezu korzystnie wpływają na pracę mięśni (skurcz i rozkurcz),
  • wspieraniu procesów metabolicznych – magnez bierze udział w przemianie węglowodanów, tłuszczów oraz białek.

Podobnie jak w przypadku innych elektrolitów, warto zadbać również o właściwy poziom magnezu. Powinieneś uzupełniać regularnie płyny, a w razie potrzeby – sięgnij po elektrolity, które pozwolą przywrócić właściwą ilość elektrolitów i wspomogą nawodnienie.

1 Magnez pomaga w prawidłowym układu nerwowego i funkcjonowaniu mięśni, utrzymaniu równowagi elektrolitowej, przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.