Elektrolity to substancje, które wspomagają prawidłową pracę organizmu. Wspierają na przykład poprawność przesyłania impulsów elektrycznych między neuronami, a co za tym idzie, za skuteczną komunikację między organami Twojego ciała, przebieg procesów poznawczych czy pracę mięśni. Sprawdź, jak uzupełnić elektrolity w organizmie. Elektrolity są wodnymi roztworami jonów i posiadają ładunek elektryczny. To dzięki temu mogą stymulować proces przesyłania prądu przez komórki nerwowe, a w efekcie – wspomagają prawidłową pracę organizmu na wielu poziomach. Zachowanie równowagi wodno-elektrolitowej to podstawa dobrego samopoczucia oraz prawidłowej pracy Twojego ciała i umysłu. Najważniejsze elektrolity to magnez, potas, sód oraz chlorki. To. one wspierają:

  • wysoki poziom koncentracji i łatwość zapamiętywania informacji (magnez),
  • koordynację i prawidłową pracę mięśni, w tym najważniejszego mięśnia, czyli serca (sód, potas, magnez),
  • niezawodną pracę układu nerwowego (sód, magnez).

Sprawnie działające układy nerwowy i mięśniowy pozwalają Ci zaś na funkcjonowanie na najwyższych obrotach. Jak rozpoznać, że brakuje Ci elektrolitów? Niedobory elektrolitów mogą pojawiać się np. na skutek spożycia alkoholu, wykonania dużego wysiłku fizycznego czy też zatrucia pokarmowego, któremu towarzyszą biegunka i wymioty. Najbardziej typowe objawy, którym może towarzyszyć niedobór elektrolitów, to:

  • suchość w ustach i ciemniejszy kolor moczu – jako pierwsze (choć z opóźnieniem) świadczą o odwodnieniu organizmu, a co za tym idzie – o utracie elektrolitów,
  • problemy z koncentracją i zapamiętywaniem,
  • uczucie rozbicia, zmęczenie i rozdrażnienie,
  • 30problemy z koordynacją ruchów oraz prawidłową pracą mięśni.

Prawidłowe nawodnienie organizmu zapobiegnie pogłębieniu problemu i dodatkowym, poważniejszym objawom.. Jak więc szybko się nawodnić? Sprytnym sposobem jest sięgnięcie po elektrolity takie jak Oryal. Rozpuść je w wodzie i wypij, a skutecznie przywrócisz sobie równowagę elektrolitową. Pamiętaj również o zachowaniu prawidłowej diety oraz o regularnym uzupełnianiu płynów – dzięki temu łatwiej będzie Ci zachować dobre zdrowie i świetne samopoczucie.