Twój organizm potrzebuje wody do podtrzymania wszelkich procesów życiowych. Średnie zapotrzebowanie na nią u dorosłego człowieka wynosi ok. 2500 ml dobowo. Niemniej jednak, zwiększony wysiłek fizyczny – związany np. z uprawianiem sportu, ciężką pracą fizyczną czy w wysokich temperaturach – zwiększa potrzeby Twojego organizmu. Dzieje się tak dlatego, że więcej wody zostaje odparowane (w procesie oddychania i wraz z potem), a co za tym idzie – tracisz więcej elektrolitów.

Prawidłowe nawodnienie organizmu ma bezpośredni wpływ na Twoją sprawność fizyczną. Twoje mięśnie potrzebują m.in. magnezupotasu oraz soduElektrolity, których dostarczasz sobie wraz z wodą:

  • wspierają pracę układu nerwowego1 – odpowiadają za prawidłowe przewodnictwo impulsów elektrycznych w neuronach, więc mają wpływ na pracę wszystkich organów Twojego ciała,
  • wpływają na pracę mięśni1 – mięśni gładkich i poprzecznie prążkowanych, regulując proces ich kurczenia się i rozkurczania,
  • wspomagają proces przyswajania i rozprowadzania wody,
  • mają wpływ na Twoje ogólne samopoczucie oraz poziom energii1 – ich zbyt mała ilość może wpływać niekorzystnie na Twoje samopoczucie m.in. mogą nasilać uczucie zmęczenia i obniżać Twoją sprawność fizyczną.

1 Potas, magnez i wapń wpływają na funkcjonowanie układu nerwowego i mięśni, w tym serca.