Kac, nazywany często trafnie syndromem dnia następnego, zdecydowanie nie należy do najprzyjemniejszych życiowych doświadczeń. Jeśli po szalonej nocy chcesz szybko wrócić do formy, sprawdź, co na kaca pomoże najszybciej. Oto kilka sprawdzonych sposobów na kaca, które postawią Cię na nogi.

Po całonocnej imprezie twój organizm wymaga odpowiedniego nawodnienia, lekkiego posiłku bogatego w wartości odżywcze oraz świeżego powietrza. Nawet, jeśli trudno Ci oderwać głowę od poduszki, spróbuj się zmusić do zrobienia tych czterech rzeczy.

1. Prysznic

Zmęczona całonocnym imprezowaniem skóra pokryta jest różnego rodzaju zanieczyszczeniami i toksynami. Uniemożliwia jej to swobodne oddychanie, co na kaca wpływa bardzo negatywnie.

Niedotleniony organizm nie jest w stanie skutecznie uporać się z wyzwaniami, jakie rzuciłeś mu, nieco przesadzając z ilością wypitego alkoholu. Koniecznie weź letni prysznic albo szybką kąpiel, by mu w tym pomóc.

2. Elektrolity po alkoholu

Dotkliwe pragnienie, które dokucza Ci na kacu, to jeden z symptomów nieodpowiedniego nawodnienia organizmu. Zwykła woda to za mało, żeby się z nim uporać. Lepiej sięgnąć po tę wysokozmineralizowaną, która zawiera większe ilości cennych pierwiastków, takich jak magnez, potas i wapń.

Warto też wypić rozpuszczane w wodzie tabletki musujące, bogate w elektrolity na kaca np. Oryal After Party. Po alkoholu poziom elektrolitów znacznie się obniża, w związku z czym utrzymanie prawidłowego nawodnienia jest utrudnione, co niekorzystnie wpływa na przebieg kluczowych procesów biochemicznych. Aby uzupełnić witaminy i pierwiastki, możesz też sięgnąć po sok pomidorowy, sok z ogórków kiszonych lub sok ze świeżo wyciskanych cytrusów.

3. Dobre śniadanie

Co na kaca zrobić sobie na śniadanie? Wiele osób odpowiada bez wahania, że najlepszym wyborem jest jajecznica – i trzeba przyznać, że to słuszny trop. Jajka zawierają dużo białka, które wesprze twój osłabiony po całonocnych szaleństwach organizm. Antykacowe właściwości jajecznicy wzmocnią odpowiednie dodatki: świeża czerwona papryka, awokado, garść zielonej natki pietruszki i ogórki kiszone.

Do takiego posiłku warto zaparzyć sobie niezbyt mocną herbatę z dużą ilością soku z cytryny i miodu, a na deser zjeść pomarańczę lub grejpfruta.

Najlepsze sposoby na kaca

4. Spacer

Po pożywnym śniadaniu i przyjęciu rozpuszczonych w szklance wody elektrolitów w tabletkach musujących, zamiast od razu wracać do łóżka, dużo lepiej będzie wybrać się na spacer. W ten sposób porządnie dotlenisz organizm, co wyraźnie Cię orzeźwi i poprawi nastrój.

Jeśli nie czujesz się na siłach, nie musisz wcale wybierać się daleko ani maszerować zbyt energicznie. Ważne, by po prostu pobyć trochę na świeżym powietrzu i pooddychać pełną piersią. Możesz po prostu usiąść na ławce w parku.