Nie każdą imprezę można wcześniej zaplanować. Najlepsze domówki i wyjścia ze znajomymi do klubu czy baru często mają charakter spontaniczny – trudno więc się do nich specjalnie przygotować. W przeciwieństwie do takich okazji, jak sylwester, impreza firmowa czy wesele przyjaciół. Te planujemy z dużym wyprzedzeniem. Niestety, w obu tych przypadkach często zapominamy o pewnej bardzo ważnej sprawie…

Mowa oczywiście o reakcji naszego organizmu na alkohol i o potencjalnym kacu na drugi dzień. Zarówno na imprezie, na którą czekasz od dawna, jak i na tej zupełnie niespodziewanej, z dużym prawdopodobieństwem zaszalejesz z mocnymi trunkami albo wypijesz o jedno piwo za dużo. Dlatego na wszelki wypadek sprawdź, jak szybko pozbyć się kaca i co zrobić, aby się przed nim uchronić?

Jak uniknąć kaca jeszcze przed imprezą?

Jeśli o poranku po imprezie nie chcesz być smutną ilustracją powiedzenia „mądry Polak po szkodzie”, jeszcze przed wyjściem z domu możesz podjąć pewne kroki, by temu zapobiec. Co zrobić, by odpowiednio przygotować się do szalonej nocy?

1. Wyśpij się i zrelaksuj

Zmęczony organizm nie reaguje na alkohol zbyt dobrze – zanim więc zaczniesz się szykować, postaraj się dobrze wypocząć.

2. Zjedz duży posiłek

Napoje wyskokowe przyjmowane na pusty żołądek zdecydowanie szybciej uderzają do głowy. Nie rezygnuj z obfitego obiadu przed imprezą.

3. Rób odstępy pomiędzy drinkami

Najlepiej dwudziestominutowe. Napij się wtedy szklanki wody i zjedz przekąskę.

4. Odstaw papierosy

Nikotyna to jeden z czynników, który potęguje negatywne skutki picia alkoholu i sprawia, że szybciej się upijasz. Najlepiej więc ograniczyć ją w dniu ważnej imprezy.

Jak szybko wrócić do formy po imprezie?

Jak szybko pozbyć się kaca po imprezie?

Impreza była tak dobra, że profilaktyka nie miała prawa zadziałać? Sprawdź, jakie sposoby na kaca warto zastosować, gdy ten dopadnie nas po naprawdę dobrej zabawie.

1. Pij soki owocowo-warzywne

Sięgnij po te z pomidorów, marchwi i cytrusów. Orzeźwią Cię i pomogą nawodnić organizm. Zamiast kranówki, pij wodę wysokozmineralizowaną bogatą w potas, magnez i wapń.

2. Pij elektrolity

Po alkoholowych ekscesach twój organizm musi się mierzyć z różnymi wyzwaniami, m.in. z nieodpowiednim stopniem nawodnienia. Rozpuszczalne w wodzie tabletki zawierające elektrolity po alkoholu np. Oryal After Party pomogą Ci uzupełnić magnez, który został wypłukany z organizmu w trakcie szalonej imprezy.

3. Wyjdź na długi spacer

Odrobina ruchu na świeżym powietrzu orzeźwi cię i pozwoli odpowiednio dotlenić organizm. To bardzo ważne dla prawidłowego przebiegu wszystkich skomplikowanych procesów zachodzących teraz w twoim ciele. Długi, możliwie energiczny spacer pomoże Ci wrócić do formy.

4. Zrób sobie maraton filmowy

Jeśli nie masz ochoty wychodzić z łóżka, obejrzyj ulubiony serial albo nadrób zaległości filmowe. To może nie być dobry czas na ambitne kino, za to świetnie sprawdzi się lekka komedia lub film akcji.