Elektrolity są niezwykle ważne dla prawidłowej pracy organizmu. To one odpowiadają m.in. za prawidłowość przewodzenia impulsów elektrycznych, a więc umożliwiają niezakłócony przepływ informacji między neuronami. Oznacza to, że wpływają na funkcjonowanie układu nerwowego, a co za tym idzie – na pracę Twojego mózgu, mięśni i pozostałych układów narządów. Są również odpowiedzialne za utrzymanie właściwej gospodarki wodnej organizmu – wchłanianie oraz rozprowadzanie wody, a także utrzymanie jej stałego poziomu. Gdy gospodarka elektrolitowa jest zachwiana, może prowadzić do odwodnienia organizmu2, 3, 4, 5 . Właściwe nawodnienie organizmu, czyli w konsekwencji prawidłowy poziom elektrolitów, ma wpływ zarówno na pracę Twojego mózgu i procesy poznawcze, jak również na sprawność fizyczną2, 3, 4, 5 . O zmniejszonej ilości elektrolitów w Twoim organizmie może świadczyć przede wszystkim: uczucie pragnienia – pojawia się z opóźnieniem, szybciej u osób młodszych, czy ciemniejsze zabarwienie moczu. Jeżeli się pojawią, to znak, że powinieneś szybko się nawodnić. Sposobem na szybkie i sprytne uzupełnienie poziomu elektrolitów jest sięgnięcie po odpowiedni suplement diety. 

2 Chlorki wspierają proces trawienia, biorą udział w tworzeniu kwasu solnego w żołądku. 

3 Wapń przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania mięśni, procesów przekazywania impulsów nerwowych, utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, prawidłowego krzepnięcia krwi oraz pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu enzymów trawiennych. 

4 Magnez pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i mięśni oraz utrzymaniu równowagi elektrolitowej. Przyczynia się do prawidłowego metabolizmu energetycznego oraz zmniejszenia zmęczenia. 

5 Potas pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni, w tym serca, utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi i pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego.