Jak elektrolity wpływają na pracę mięśni?

Mięśnie są czynnym elementem narządów ruchu. To dzięki ich pracy możesz oddychać, uśmiechać się, machać ręką czy biegać. Dają Ci jednak nie tylko możliwość poruszania się – sprawiają, że każda komórka Twojego ciała otrzymuje tlen oraz substancje odżywcze. Dlaczego? Ponieważ najważniejszym mięśniem jest serce. To również dlatego tak ważne jest, aby zadbać o właściwe odżywienie mięśni i zapewnić im warunki do prawidłowej pracy.

Uciążliwe skurcze mięśni? Problemy z koordynacją ruchów? Osłabienie? Kluczową rolę dla pracy Twoich mięśni odgrywają dwa z nich: potas oraz magnez. To one1, :

  • magnez pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, wpływa na prawidłową pracę mięśni w tym serca i na funkcjonowanie układu nerwowego. Wspiera także funkcje psychologiczne i poznawcze. Pełni ważną rolę w zmniejszaniu uczucie zmęczenia.
  • potas pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia tętniczego krwi, wspomaga właściwe przewodzenie impulsów przez układ nerwowy oraz prawidłowe działanie mięśni.

Jak uzupełnić elektrolity? Przede wszystkim zadbaj o prawidłowe nawodnienie organizmu i zdrowo zbilansowaną dietę. Wsparcie zapewni Ci również nowoczesna suplementacja.


1 Magnez pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i mięśni oraz utrzymaniu równowagi elektrolitowej. Przyczynia się do prawidłowego metabolizmu energetycznego oraz zmniejszenia zmęczenia.
2 Potas pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni, w tym serca, utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi i pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego.

Oryal - youtube